Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy

Data publikacji 22.07.2020

"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Dzisiaj te słowa wypowiedziało 11 młodych funkcjonariuszy. Policjantów powitał w naszych szeregach inspektor Artur Bielecki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. W naborze lipcowym, trzecim w tym roku do służby w garnizonie lubelskim przyjęto ogółem 40 policjantów.

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy

Dzisiaj o godzinie 11:00 w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się uroczyste ślubowanie młodych policjantów. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki oraz kadra kierownicza Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, a także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa lubelskiego oraz Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy

Rotę ślubowania od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki. Słowa roty wypowiedziało 11 policjantów Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało między innymi testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki powitał w naszych szeregach nowych funkcjonariuszy. Młodzi policjanci otrzymali legitymacje służbowe. W naborze lipcowym, trzecim w tym roku do służby w garnizonie lubelskim przyjęto ogółem 40 policjantów. Szeregi naszej formacji zasiliło 34 funkcjonariuszy i 6 policjantek.

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy

Młodzi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Łukowie, Tomaszowie Lubelskim, Puławach, Rykach, Łęcznej, Lubartowie oraz Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

Przy tej okazji przypominamy - SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;

  • korzystający z pełni praw publicznych;

  • posiadający, co najmniej średnie wykształcenie;

  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;

  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Oosby zainteresowane pełniem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu w siedzibie Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, ulicy Narutowicza 73, numer telefonu 47 811-46-55.

http: //lubelska.policja.gov.pl/lub/praca-w-policji/13281, Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

pod tym linkiem znajdują się wszelkie informacje dotyczące doboru.

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości

Powrót na górę strony