Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wytropili w Wielkiej Brytanii poszukiwanego

Data publikacji 22.07.2020

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny pooszukiwanego w związku z zabójstwem. Sprawca ukrywał się w Wielkie Brytanii. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki międzynarodowej współpracy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego roku w okolicach Lęborka doszło do uprowadzenia mężczyzny. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą szybko ustalili, że w tej sprawie mogło dojść do zabójstwa. Działania policjantów niestety potwierdziły te przypuszczenia. W wyniku poszukiwań funkcjonariusze, w jednym z kompleksów leśnych pod Słupskiem odnaleźli zakopane ciało uprowadzonego. Praktycznie natychmiast doszło do zatrzymań w tej sprawie. Zatrzymanych zostało 10 mężczyzn mieszkańców Trójmiasta i Słupska. Okazało się jednak, że jeden ze sprawców uciekł za granicę bezpośredni po zdarzeniu.

Policjanci nie dali za wygraną i ustalili, że poszukiwany mieszka w Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zawiadomili o tym swoich angielskich kolegów oraz Oficera Łącznikowego w Londynie.

Mężczyzna został zatrzymany i obecnie oczekuje na ekstradycję do Polski. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony