Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlekceważyli ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym i stracili prawa jazdy

Data publikacji 23.07.2020

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym czterech kierowców kosztowało utratę prawa jazdy na 3 miesiące. W jednym przypadku kierująca vw, jechała mając na liczniku aż 142 km/h. Wszyscy zostali też ukarani mandatami, a ich konta "zasilone" zostały punktami karnymi.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków komunikacyjnych, często tych najtragiczniejszych w skutkach. Dlatego też policjanci włocławskiej "drogówki" każdego dnia kontrolują czy kierowcy nie jeżdżą zbyt szybko i konsekwentnie eliminują z dróg piratów drogowych. Do działań wykorzystują wszystkie możliwe sposoby pomiaru prędkości, od ręcznych mierników prędkości po videorejestratory w nieoznakowanych radiowozach.

Tylko wczoraj (22.07.20) policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wszyscy gnali w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h więcej, niż obowiązujące w miejscu kontroli ograniczenia. 

Niechlubną rekordzistką okazała się 53-latka kierująca vw, która jechała w m. Borzymie (gm. Choceń) z prędkością o 92 km/h większą, niż obowiązujące ją przepisy. Kobieta zlekceważyła ograniczenie prędkości do 50 km/h i pędziła mając na liczniku 142 km/h. 

Tego samego dnia, ale na innej drodze, mundurowi namierzyli dwóch kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców (25 i 46 lat), którzy jechali Aleją Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Młodszy z nich 25-latek miał na liczniku 93 km/h, natomiast starszy 97 km/h. Obu kierowców w miejscu kontroli obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. 

Ostatnie tego dnia prawo jazdy utracił 20-letni kierowca forda na ulicy Toruńskiej we Włocławku. Również on gnał, nie bacząc na bezpieczeństwo swoje i innych. Radar wykazał, że młody kierowca jechał 111 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywała go maksymalna dopuszczalna prędkość do 50 km/h. 

Wszyscy zatrzymani kierowcy utracili prawa jazdy na 3 miesiące co oznacza, że w najbliższym czasie nie będą mogli prowadzić aut. Również mundurowi na każdego z kierowców nałożyli mandaty i punkty karne. 

Powrót na górę strony