Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędziła przez Wrocław z prędkością 132 km/h

Data publikacji 24.07.2020

Policjanci z wrocławskiej drogówki patrolując ulice stolicy Dolnego Śląska, zwrócili uwagę na kierującą sportowym fordem, która ewidentnie ignorowała znaki informujące o obowiązujących ograniczeniach prędkości. 28-latka jechała aż 132 km/h na odcinku, gdzie przepisy pozwalają poruszać się maksymalnie 60 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę do kontroli drogowej, przerywając jej zbyt szybką i niebezpieczną jazdę. Okazało się, że uległa ona... namowom pasażera, który zachęcał ją do rozwinięcia nadmiernej prędkości. W konsekwencji swojego zachowania straciła prawo jazdy na 3 miesiące, została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a do jej konta dopisano 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki patrolując popołudniową porą ulice stolicy Dolnego Śląska, zwrócili uwagę na kierującą Fordem Mustangiem, która ewidentnie  poruszała się dużo szybciej, niż pozwalają na to przepisy.

Mundurowi przy wykorzystaniu wideorejestratora dokonali pomiaru prędkości, a na ekranie wyświetlił się wynik aż 132 km/h w miejscu, gdzie można poruszać się maksymalnie 60 km/h. Policjanci postanowili przerwać tę niebezpieczną jazdę, zatrzymując kobietę do kontroli.

28-latka wyjaśniła, że samochód jest z wypożyczalni, a odpowiedzialność za popełnione wykroczenie chciała zepchnąć na tatę, który znajdował się w pojeździe i miał ją namawiać do tak szybkiej jazdy. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Przypomnijmy, że zgodnie z artykułem 135 Ustawy prawo o ruchu drogowym, policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, dlatego kontrola drogowa wiązała się również z zatrzymaniem jej prawa jazdy na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu/kpa)

Opis filmu: Na filmie widzimy kobietę, która przekroczyła prędkość o ponad 70 km/h, w efekcie czego została zatrzymana przez funkcjonariuszy i ukarana mandatem karnym oraz punktami karnymi. Jej prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.35 MB)

Powrót na górę strony