Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił rowerzystkę i uciekł – w jego zatrzymaniu pomógł policjant jadący na służbę

Data publikacji 24.07.2020

Do niebezpiecznego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 351 w miejscowości Stojanów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 52-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując samochodem marki Mazda, potrącił 45-letnią rowerzystkę i odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście na miejscu był funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Pieńsku, który jechał na służbę. Policjant udzielił kobiecie pierwszej pomocy oraz przekazał kolegom z jednostki informacje, które pomogły zatrzymać sprawcę. Jak się okazało, kierowca mazdy posiadał dwa czynne sądowe zakazy kierowania pojazdami. Teraz za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.07.2020 r.) przed godziną 6:00 na drodze wojewódzkiej nr 351 w miejscowości Stojanów doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzystki.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Pieńsku jadąc na służbę, minął w pewnym momencie osobową mazdę, a następnie rowerzystkę. Po chwili usłyszał huk, wówczas natychmiast zawrócił, aby sprawdzić, co się stało. Jak się okazało, kierujący mazdą potrącił 45-letnią mieszkankę powiatu zgorzeleckiego i po chwili uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjant bezzwłocznie udzielił kobiecie pierwszej pomocy i zaopiekował się nią do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Mundurowy przekazał również kolegom z jednostki informacje, dzięki którym udało się zatrzymać mężczyznę siedzącego za kierownicą mazdy. Był nim 52-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który posiadał dwa czynne sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Teraz policjanci będą szczegółowo badać wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/kpa)

Powrót na górę strony