Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 28.07.2023

Nasz Kolega sierżant Maciej Winiarski zginął na służbie 25 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

SIERŻANT MACIEJSierżant Maciej Winiarski WINIARSKI
ur. 1970 r. - zm. 1998 r.
Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Skarżysku-Kamiennej

Służbę w Policji rozpoczął 14 maja 1991 r., na stanowisku kursanta Oddziału Prewencji Policji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Od 1994 r., policjant plutonu pogotowia policyjnego i patrolowania Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, od 1996 r. pełnił obowiązki dzielnicowego referatu dzielnicowych wydziału prewencji, a w 1997 r., został mianowany na stanowisko starszego policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Sierżant Maciej Winiarski był pracowitym, sumiennym policjantem. Rzetelnie i z zaangażowaniem wywiązywał się z powierzonych obowiązków służbowych. Cieszył się uznaniem przełożonych i szacunkiem wśród kolegów. Z sukcesem uczestniczył w konkursie „Grand Prix Policji” na najlepszego policjanta regionu Małopolski. Za wyniki osiągane w służbie był wyróżniany przez przełożonych.

28 lipca 1998 r., gdy pełnił służbę w patrolu zmotoryzowanym, nie będąc kierowcą pojazdu, uczestniczył w wypadku drogowym. W wyniku zderzenia radiowozu z przydrożnym drzewem funkcjonariusz poniósł śmierć na miejscu.

(KGP / js)

Powrót na górę strony