Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gotowi do pomocy w każdej chwili

Data publikacji 28.07.2020

Niezwykłą wrażliwością na los drugiego człowieka wykazali się policjanci krapkowickiej drogówki. Sierż. sztab. Krzysztof Rejman i sierż. Paweł Mucha zostali docenieni przez internautów, po tym jak pomogli potrzebującemu mężczyźnie. 63-latek przy panującej wysokiej temperaturze, leżał w jednym z przydrożnych rowów drogi krajowej 45. Mężczyzna był osłabiony, głodny i spragniony. Mundurowi podarowali mu jedzenie i wodę. Sami nikomu nie wspomnieli o swoim dobrym uczynku, ale do komendanta zaczęły wpływać pochwały ich postawy.

Dyżurny krapkowickiej komendy Policji 24 lipca br. otrzymał informację, że w jednym z przydrożnych rowów drogi krajowej 45, leży mężczyzna. Natychmiast na miejsce skierowany został policyjny patrol. Mundurowi, potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili policjanci, 63-letni bezdomny podróżował pieszo z Kędzierzyna-Koźla do Opola. Mężczyzna był trzeźwy, ale głodny, spragniony i osłabiony.

63-latek nie miał środków na zakup jedzenia i picia. Policjanci krapkowickiej drogówki oddali mu swoje śniadanie oraz wodę do picia. Sami nikomu nie wspomnieli o swoim dobrym uczynku, ale do komendanta zaczęły wpływać pochwały ich postawy.

Pamiętajmy, jeśli widzimy osobę, która może potrzebować pomocy, nie przechodźmy obok niej obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską. Twój telefon może uratować jej życie.

Policjanci apelują o zainteresowanie się losem sąsiadów czy innych osób, o których wiemy, że są samotne, w podeszłym wieku, niepełnosprawne lub wymagają pomocy. Jeśli państwo nie możecie im pomóc, poinformujcie o ich losie lokalne ośrodki pomocy społecznej lub policję. Nie bądźcie obojętni także wobec nietrzeźwych. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze – telefon alarmowy 112. Każda informacja będzie natychmiast sprawdzana. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony