Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 28.07.2020

Prawie 2 promile w organizmie miał 55-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna przyjechał na stację benzynową, gdy skończył mu się alkohol. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia będącego poza służbą policjanta. Funkcjonariusz odebrał mężczyźnie kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę oraz wezwał na miejsce policyjny patrol.

Do tego zdarzenia doszło wieczorem, 26 lipca br., na stacji benzynowej. Wtedy to policjant prudnickiej drogówki, będąc w czasie wolnym od służby, zobaczył mężczyznę, który chwiejnym krokiem wyszedł z mercedesa. Funkcjonariusz widząc jego zachowanie zaczął z nim rozmawiać. Wtedy też wyczuł silną woń alkoholu. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Odebrał kierowcy kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i wezwał policyjny patrol.

Badanie alkomatem wykazało, że 55-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak sam przyznał, gdy skończył mu się alkohol wsiadł za kierownicę i pojechał dokupić kolejne butelki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego gdy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów lub jeżeli mamy taką możliwość zabierzmy takiemu kierowcy kluczyki.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony