Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał akcji „Nakręć się na pomaganie”

Data publikacji 29.07.2020

Czwarta edycja zbiórki nakrętek, rozkręcona przez dzielnicowego z Białej Piskiej - aspiranta Adama Trzonkowskiego, dobiegła końca. Zebraliśmy blisko 12 ton plastikowych korków. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza, ale także Hani z Ełku. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział w akcji, za wszelką pomoc i wsparcie. Dziewczynkom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia.

Jesienią ubiegłego roku asp. Adam Trzonkowski - dzielnicowy z Białej Piskiej rozpoczął czwartą edycję zbiórki nakrętek pod hasłem „Nakręć się na pomaganie. Po raz drugi zbierał plastikowe korki z myślą o dwuletniej Poli z Pisza. Pola Zielińska od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo - nerwowy. Rok temu przeszła operację wszczepienia pierwszego implantu ślimakowego. W lutym tego roku dziewczynka była ponownie operowana. Wszczepiono jej drugi implant ślimakowy. Rodzice dziewczynki nie kryją swojej ogromnej radości, gdyż informacja o możliwości przeprowadzenia tego zabiegu pojawiła się nagle i była dla nich ogromnym zaskoczeniem. Pola przechodzi obecnie intensywną rehabilitację. Uczestniczy m.in. w zajęciach surdologopedycznych, umuzykalniających i turnusach rehabilitacyjnych, a także korzysta z wizyt u specjalistów. Jest bardzo pogodną dziewczynką.

Tegoroczna akcja zbiórki nakrętek dla Poli przerosła najśmielsze oczekiwania dzielnicowego oraz rodziców dziewczynki. Przedsięwzięcie rozkręcone przez „Nakrętkowego Mistrza Świata”, bo tak się mówi o Adamie, nabrało ogromnego rozgłosu. Worki z korkami przynosiły prywatne osoby oraz różne instytucje. Mnóstwo nakrętek przywozili żołnierze oraz szkoły. Do akcji włączyli się także funkcjonariusze służby więziennej oraz więźniowie. Paczki docierały także z zagranicy w tym od dzieci z polskiej szkoły w Szwecji. Wspólnymi siłami udało się nazbierać blisko 12 ton nakrętek.

W lipcu tego roku przyszedł czas na zakończenie akcji. Jej finał jest dość zaskakujący. Asp. Adam Trzonkowski oraz rodzice Poli zdecydowali, aby część zebranych nakrętek przekazać na leczenie Hani z Ełku. 9-miesięczna dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA1. Trwa zbiórka środków na jej terapię genową w Stanach Zjednoczonych.

Za wszystkie nakrętki zebrane w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”, za wszelką pomoc i wsparcie bardzo serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy. Dziewczynkom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia.

Dzielnicowy jesienią rusza z piątą edycją zbiórki nakrętek.

(KWP w Olsztynie / mw)

  • policjant w mundurze przy zebranych workach wypełnionych nakrętkami
  • trzej mężczyźni pakują worki z nakrętkami do auta
  • ludzie stoją przed TIR-em, a z tyłu auto wypełnione workami z plastikowymi nakrętkami
  • dziewczynka w pirackim kapeluszu z przodu indeks uczestnika wakacyjnych zajęć surdologopedycznych
  • dziewczynka przy rzeźbie pieska
  • mężczyzna, który pakuje worki z nakrętkami do auta, pozuje do zdjęcia z kciukiem uniesionym do góry
Powrót na górę strony