Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustwo „na amerykańskiego biznesmena”. Kobieta straciła ponad 120 tys. zł

Data publikacji 30.07.2020

O tym, że pomysłowość oszustów i ich przebiegłość nie zna granic, przekonała się 58-latka. Kobieta straciła ponad 120 tys. zł. po tym, jak została oszukana przez poznanego na jednym z internetowych portali randkowych mężczyznę. Pokrzywdzona trzykrotnie przelała pieniądze, by pomóc „amerykańskiemu” biznesmenowi.

Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci z III Komisariatu Policji, 58-latka poznała przez Internet mężczyznę. Nieznajomy przedstawił się jako „Jay Elio” i podał, że jest amerykańskim biznesmenem. Korespondencja pomiędzy nimi przebiegała w języku angielskim.

Wirtualna znajomość z rzekomym biznesmenem po krótkim czasie „nabrała tempa”, bowiem oświadczył, że posiada 3,5 tony złota, ale brakuje mu pieniędzy na transport samolotowy i poprosił o pożyczkę. Kobieta dokonała dwóch przelewów bankowych. Następnie mężczyzna powiadomił 58-latkę, że został zatrzymany na lotnisku w Melbourne i tam musi opłacić cło za złoto i poprosił o kolejne pieniądze. Pokrzywdzona wykonała trzeci przelew i kiedy ponownie skontaktowała się z „amerykańskim” biznesmenem, ten potwierdził otrzymanie pieniędzy i ponownie poprosił o pieniądze, tym razem 80 000 dolarów. To wzbudziło u 58-latki podejrzenie oszustwa i już więcej nie kontaktowała się z mężczyzną. W sumie kobieta przelała ponad 120 tys. zł.

Sprawę oszustwa prowadzą policjanci z III komisariatu. Jednocześnie mundurowi apelują o rozsądek i ograniczone zaufanie w stosunku do nieznanych nam osób, także tych  poznanych przez Internet. Czasem wystarczy po prostu zachować trzeźwość umysłu, by nie paść ofiarą wyrafinowanych naciągaczy.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony