Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 30.07.2020

Lubińscy policjanci kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Rudnej zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Mundurowi w jednym z domów na terenie gminy Rudna ujawnili i zabezpieczyli 87 sztuk krzewów konopi w fazie kwitnienia. Jak ustalili śledczy, z uprawy można byłoby uzyskać ponad 2 tys. porcji handlowych narkotyków. Do tej sprawy mundurowi zatrzymali dwie osoby.

Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Rudnej, na terenie jednej z posesji w Rudnej, ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Plantacja zorganizowana była na poddaszu jednego z domów. Mundurowi zabezpieczyli 87 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Jak ustalili śledczy, z uprawy tej można by było uzyskać znaczne ilości marihuany, blisko 2000 porcji narkotyków.

W wyniku sprawdzenia pozostałych pomieszczeń znajdujących się w budynku, policjanci ujawnili również worek foliowy z suszem roślinnym oraz wagę elektroniczną.

W związku z uprawą i posiadaniem znacznych ilości narkotyków funkcjonariusze pionu kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34-lat i 47-lat. Wobec starszego z podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

O losie obu mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.29 MB)

Powrót na górę strony