Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za zabójstwo

Data publikacji 30.07.2020

Policjanci z poznańskiego Archiwum X, funkcjonariusze z KP Tarnowo Podgórne i prokuratorzy z Prokuratury Poznań Grunwald doprowadzili do ustalenia sprawcy zabójstwa sprzed kilku lat. W maju 2015 roku, w jeziorze Lusowskim znaleziono zwłoki wędkarza. Przyczyną śmierci było utonięcie. Po latach okazało się, że było to zabójstwo.

Niedawno w Tarnowie Podgórnym był napad na jedną z restauracji. Po napadzie policjanci z miejscowego komisariatu wytypowali i zatrzymali trzech sprawców. Wszyscy trafili do aresztu. Okazało się wkrótce, że jednym z aresztowanych był przybrany syn nieżyjącego wędkarza. Pojawiły się informacje, że mógł mieć on związek ze śmiercią ojczyma.

W sprawę zaangażowali się policjanci z Archiwum X działającego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Podczas przeszukania mieszkania należącego do 42-latka znaleźli jego pamiętnik. Było w nim opisane zabójstwo ojczyma.

Mężczyzna został oddany do dyspozycji prokuratorów z Prokuratury Poznań Grunwald. Na podstawie materiałów dowodowych został mu przedstawiony zarzut zabójstwa.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony