Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niemowlę zatrzaśnięte w aucie

Data publikacji 31.07.2020

O nieszczęśliwym zbiegu okoliczności może mówić matka sześciomiesięcznego dziecka, która zatrzasnęła niemowlę wraz z kluczykami w samochodzie. Policjanci monieckiej „patrolówki” wybili szybę w fordzie i wydostali chłopca. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych dziecko bezpiecznie trafiło pod opiekę mamy.

Wczoraj, 30.07.2020 r., około 14:30, dyżurny monieckiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na parkingu przed jedną z aptek w mieście kobieta zatrzasnęła w samochodzie kluczyki wraz ze swoim sześciomiesięcznym dzieckiem. Jak ustalili mundurowi, matka położyła klucze od auta na przednim fotelu i poszła włożyć dziecko do fotelika. W momencie, kiedy zamknęła tylne drzwi forda, zamki w samochodzie zablokowały się. Matka widząc powagę sytuacji zadzwoniła pod numer alarmowy. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z monieckiej "patrolówki". Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne oraz realne zagrożenie zdrowia i życia sześciomiesięcznego chłopca, policjanci wybili boczną szybę w samochodzie i bezpiecznie go wydostali. Dziecko trafiło pod opiekę mamy i załogi karetki pogotowia.

Pamiętajmy! Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

(KWP w Białymstoku / js)

Powrót na górę strony