Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Niebieska” krew popłynęła do potrzebujących

Data publikacji 31.07.2020

W tym trudnym czasie – okresie pandemii koronowirusa – nie zapominamy o tych, którzy potrzebują pomocy drugiego człowieka. Dla wielu 450 ml krwi może być ostatnim ratunkiem, dającym szansą na dalsze życie lub powrót do zdrowia. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie podczas jednodniowej akcji HDK zebrano ponad 19 litrów krwi.

31 lipca 2020 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Celem przedsięwzięcia była pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez zbiórkę drogocennego surowca, którego szczególne w okresie wakacyjnym brakuje. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odpowiedzieli policjanci – słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w szczycieńskiej Uczelni.

W akademiku, w którym działał punkt poboru krwi, zachowując zasady reżimu sanitarnego, kolejno zjawiali się funkcjonariusze. Nie brakowało debiutantów, którzy jeszcze nigdy nie podzielili się cząstką siebie. Tego dnia chęć oddania 450 ml krwi wyraziło 51 osób. Po badaniu lekarskim do kolejnego etapu zakwalifikowano 43 donatorów, którzy łącznie oddali ponad 19 litrów leku ratującego życie.

Pamiętajmy!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie.

Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

(WSPol w Szczytnie/ mw)

  • policjant na fotelu, w maseczce oddaje krew
  • policjantka na fotelu, w maseczce oddaje krew
  • policjant na fotelu, w maseczce oddaje krew
  • policjant na fotelu, w maseczce oddaje krew
Powrót na górę strony