Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czarna seria wypadków podczas prac polowych

W ciągu trzech dni w Małopolsce doszło do 6 wypadków kierujących ciągnikami rolniczymi podczas prac polowych, w tym czterech ze skutkiem śmiertelnym.

W czwartek (30 lipca br.), 71-letni mieszaniec Klikuszowej został przygnieciony przez ciągnik, po tym jak uderzył w drzewo na posesji.  Poszkodowany przeżył, ale z urazem nogi został przewieziony do szpitala.  Kilka godzin później, w Sieniawie 47- letni mężczyzna jechał ciągnikiem z przyczepą samozbierającą po łące, kiedy nagle na wzniesieniu pojazd wywrócił się, przygniatając mężczyznę. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem karetki pogotowia. 

W piątek (31 lipca br.) w Ochotnicy Górnej (powiat nowotarski)  49-latek kosił trawę na bardzo stromej łące. W pewnym momencie traktor wywrócił się, przygniatając mężczyznę. Poszkodowanego znalazł jego syn i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Niestety nie udało się uratować kierowcy, mężczyzna zmarł na miejscu. Tego dnia w Rabie Niżnej (powiat limanowski) 43-letni kierujący ciągnikiem  w trakcie wykonywania prac rolniczych doprowadził do wywrócenia pojazdu, wskutek czego został nim przygnieciony. Mężczyzna został przetransportowany przez LPR do szpitala w Krakowie. Niestety wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

W sobotę (1 sierpnia br.) w Olszowej koło Zakliczyna doszło do podobnego zdarzenia. Na wzniesieniu ciągnik przygniótł 67-letniego mężczyznę, który zwoził z pola bale słomy. Mężczyzna został zabrany do szpitala, jednak pomimo pomocy lekarskiej zmarł. 
Po południu, w Lipinach koło Dąbrowy Tarnowskiej, 38-latek wykonując prace polowe, zjechał do pobliskiego rowu melioracyjnego. Pojazd przewrócił się i przygniótł traktorzystę, który został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Tarnowie. Mężczyzna żyje, ale znajduje się w ciężkim stanie.    

Apelujemy o zachowanie  ostrożności podczas wykonywania prac polowych z użyciem sprzętu mechanicznego w szczególności na nierównym i stromym terenie, jak również o zachowanie stanu trzeźwości, który czasem w podobnych przypadkach jest powodem tragicznych wypadków.

(KWP w Krakowie / kp)

  • przewrócony traktor rolniczy
  • przewrócony traktor rolniczy z maszyną rolniczą
  • przewrócony traktor
  • traktor rolniczy z podczepioną przyczepą, na której znajdują się cztery bale słomy
Powrót na górę strony