Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi 

Data publikacji 04.08.2020

Wspólne działania policjantów kryminalnych z Jelcza-Laskowic i z Oławy pozwoliły na likwidację plantacji konopi indyjskich. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 466 roślin, specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi oraz blisko 4 kilogramy marihuany. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu w Jelczu-Laskowicach w związku z wykonywanymi czynnościami operacyjnych dotyczących zwalczania przestępczości narkotykowej, uzyskali informację o nielegalnej plantacji konopi indyjskich w jednym z domów na terenie gminy.

Na miejscu ujawnili i zabezpieczyli plantację konopi indyjskich. W realizację czynności związanych z zabezpieczaniem krzewów konopi, suszu roślinnego marihuany i specjalistycznego sprzętu służącego do uprawy tych roślin, włączyli się policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy w Oławie. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 460 krzewów w fazie kwitnienia, blisko 4 kg marihuany i sprzęt specjalistyczny służący do uprawy konopi.

Dzięki profesjonalnym działaniom policji do obrotu handlowego nie trafiło kilkadziesiąt tysięcy porcji handlowych marihuany.

Aktualnie oławska policja prowadzi czynności w kierunku ustalenia właściciela plantacji i osób odpowiedzialnych za ten przestępczy proceder. Sprawcy grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

  • Zabezpieczona plantacja konopi indyjskiej
  • Zabezpieczona plantacja konopi indyjskiej
  • Zabezpieczona plantacja konopi indyjskiej

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.32 MB)

Powrót na górę strony