Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadali z bronią na sklepy. Trafili do aresztu

Data publikacji 04.08.2020

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadali na sklepy. Terroryzowali obsługę sklepu bronią i kradli pieniądze. Grozi im 12 lat więzienia.

W kwietni i czerwcu br., policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto otrzymali dwa bardzo podobne zgłoszenia. Zamaskowany mężczyzna wchodził do sklepu spożywczego i przedmiotem przypominającym broń terroryzował obsługę.  Kradł pieniądze, które znajdowały się w sklepowej kasie i uciekał. W jednym ze sklepów straty wyniosły 5 tys. złotych, a w drugim tysiąc.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, ustalili, że za rozbojami w sklepach stoją dwaj mężczyźni. Wynajmowali oni auto z wypożyczalni i jechali w pobliże miejsca napadu. Jeden z mężczyzn wbiegał do sklepów z przedmiotem przypominającym broń. W tym samym czasie drugi ze sprawców czekał w umówionym miejscu. Po rabunku obaj odjeżdżali wynajętym samochodem

19 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto – przy wsparciu poznańskiej Grupy Realizacyjnej, zatrzymali podejrzanych. Przyznali się oni do rozbojów w sklepach spożywczych na terenie Poznania, a funkcjonariusze udowodnili im jeszcze rozboje w trzech innych sklepach w powiecie poznańskim.

Mężczyznom grozi 12 lat więzienia. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe 3 miesiąc spędzą w areszcie.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony