Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole autobusów – wakacje 2020

Data publikacji 05.08.2020

Sezon wakacyjny w pełni, zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Policjanci ruchu drogowego od początku wakacji do 31 lipca br. przeprowadzili 5280 kontroli autobusów. Stwierdzono 119 usterek pojazdu, zatrzymano 73 dowody rejestracyjne i uniemożliwiono dalszą jazdę 38 pojazdom.

Podczas kontroli autobusów zgłaszanych przez organizatorów, rodziców i opiekunów, policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie, trzeźwość kierującego pojazdem oraz zapisy tachografu.

Przypominamy, że na stronach internetowych: policja.pl oraz komend wojewódzkich Policji/Komendy Stołecznej Policji, zamieszczono wykaz punktów kontroli autobusów wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu.

Oprócz stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży dodatkowo należy stosować się do ograniczeń w związku z COVID-19, więcej informacji ►

Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2020 ►
 

(BRD KGP)

Powrót na górę strony