Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany kierowca tira - uciekł z miejsca wypadku

Data publikacji 05.08.2020

W poniedziałek, 3 sierpnia br. na obwodnicy północnej Opola, doszło do wypadku drogowego. Samochód ciężarowy po wjechaniu w osobowe audi, miał pchać je jeszcze przez kilkaset metrów. Kierowca tira uciekł, a kierujący samochodem osobowym trafił do szpitala. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wyjaśniają teraz okoliczności tego wypadku i poszukują osobę siedzącą za kierownicą ciężarówki.

W poniedziałek (3 sierpnia br.), kilka minut po godz. 17:00, otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Opola, w którym miał brać udział samochód osobowy i ciężarówka. Na miejsce pojechali policjanci.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kiedy ze skrzyżowania ruszyło osobowe audi, na jego tył miał najechać samochód ciężarowy. W wyniku uderzenia zgasł silnik w osobówce, a kierujący miał problem z ponownym uruchomieniem samochodu. Wówczas ciężarówka miała pchać poprzedzającą ją osobówkę na dystansie około kilkuset metrów.

Kierujący audi nie mógł uruchomić silnika i odjechać. Na szczęście, pomimo niedziałającego wspomagania, udało mu się zjechać na pobocze. Wtedy samochód ciężarowy odjechał, jak gdyby nic się nie stało. Kierujący audi został zabrany do szpitala. Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego wypadku oraz poszukują kierowcę samochodu ciężarowego.

Z zebranych materiałów wynika, że do wypadku doprowadził kierujący białą ciężarówką z czerwoną naczepą. Śledczy zwracają się z apelem do świadków tego zdarzenia. Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę na ten temat, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Opolu pod nr tel. 77 422 25 45.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony