Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wioząc pasażerkę, pędził motocyklem z prędkością ponad 180 km/h

Data publikacji 06.08.2020

Policjanci z ząbkowickiej grupy „SPEED” zatrzymali motocyklistę, który na odcinku kilku kilometrów popełnił szereg wykroczeń drogowych. Nieodpowiedzialny kierowca pędził przez obszar zabudowany, gdzie było ograniczenie do 40 km/h, z prędkością blisko 120 km/h. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna otrzymał za swoje przewinienia także trzy mandaty i punkty karne.

Policjanci z ząbkowickiej grupy „SPEED” 5 sierpnia przed godziną 19.00 obserwowali rejon przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 8 w Szklarach. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W pewnym momencie przejechał obok nich z dużą prędkością motocyklista. Policjanci natychmiast ruszyli za nim, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po drodze kilkukrotnie zarejestrowali prędkość motocyklisty. Mężczyzna jechał bardzo szybko. Przed miejscowością Przerzeczyn-Zdrój na urządzeniu pomiarowym zarejestrowano prędkość 182 km/h, a w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 40 km/h - przejechał z prędkością 116 km/h.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego motocyklistę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. A co jest tym bardziej bulwersujące - motocyklem przewoził pasażerkę. W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli także, że na tablicy rejestracyjnej znajdowała się naklejka, która przysłaniała częściowo numer.

Przysłanianie, zaginanie tablic rejestracyjnych w celu utrudnienia identyfikacji pojazdu, w szczególności motocykla jest wykroczeniem, za który policjanci mogą nałożyć mandat karny do 500 złotych lub jak w tym przypadku skierować wniosek do sądu o ukaranie takiego kierowcy.

Policjanci nałożyli na mężczyznę trzy mandaty, 18 punktów karnych oraz zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za przysłanianie tablicy rejestracyjnej zostanie skierowany wniosek do sądu.

Policjanci ponownie apelują do kierowców o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.36 MB)

Powrót na górę strony