Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mając blisko 2 promile „opiekował” się dwójką dzieci. 6-latek wypadł z okna na drugim piętrze

Data publikacji 06.08.2020

Policjanci Wydziału Prewencji głogowskiej komendy zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości sprawował opiekę na dziećmi. Jeden z nich, 6-letni chłopiec wypadł z okna na drugim piętrze. Dziecko trafiło do szpitala. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia br. około godziny 20.00 w Głogowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem chłopca. 6-latek miał wypaść z okna. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce i potwierdzili wcześniejszą informację.

Chłopiec trafił do szpitala, a w mieszkaniu funkcjonariusze zastali 35-letniego ojca, który sprawował opiekę nad dziećmi. Drugi syn, 13-latek znajdował się w innym pokoju. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Głogowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet do 5 lat pobawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja