Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyła trzecia edycja konkursu Najbezpieczniejszy młody kierowca

Data publikacji 07.08.2020

Dla młodych kierowców, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, jak również promować bezpieczną jazdę, Polski Związek Motorowy, wraz z partnerami, zorganizował konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”.Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W konkursie może wziąć udział każdy kierowca w wieku 18-26 lat (w poprzednich edycjach przedział wieku wynosił 18-24 lata). Wystarczy do 21 sierpnia 2020 r. wejść na stronę: www.najbezpieczniejszymlodykierowca.pl, zapoznać się z regulaminem i rozwiązać test składający się z 30 pytań wielokrotnego wyboru.

Pytania obejmują następujące zagadnienia:

  • przepisy ruchu drogowego,
  • pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
  • ekojazda,
  • zachowanie w sytuacjach krytycznych.

Do dalszych eliminacji wyłonionych zostanie 30 osób, które prawidłowo odpowiedziały na największą liczbę pytań w najkrótszym czasie. Półfinał konkursu - test z umiejętności praktycznych, odbędzie się 30 sierpnia 2020 r. na Torze Poznań.

Dwa początkowe etapy konkursu pozwolą na wyłonienie 3 krajowych zwycięzców, natomiast finał pn. „FIA Region I International Best Young Driver”, będzie miał już rangę europejską. W tym roku zostanie zorganizowany w Polsce, 17 października 2020 r., na terenie Toru Modlin.

BRD KGP

Powrót na górę strony