Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla policjantów za zatrzymanie sprawców kradzieży 250 000 zł

Data publikacji 10.08.2020

Do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wpłynęło podziękowanie za zatrzymanie sprawców kradzieży 250 000 zł. Zostało ono skierowane do funkcjonariuszy biorących udział w realizacji. Policjanci zatrzymali dwójkę oszustów na terenie Kielc.

18 lipca b.r. w Lublinie doszło do oszustwa i kradzieży pieniędzy na kwotę 250 tysięcy złotych. Emerytka, została zaczepiona przez nieznaną jej kobietę, gdy wyszła z mieszkania wyrzucić śmieci. Kobieta twierdziła, że właśnie przyleciała z Kanady i szuka swoich rodzinnych korzeni. Mówiła, że jej matki są spokrewnione. Opisywała, że w Kanadzie dobrze jej się powodzi. Starsza kobieta zaprosiła ją swojego mieszkania. Tam wykorzystując nieuwagę, znalazła ukryte pieniądze. Były to wszystkie oszczędności odkładane całe życie przez starszą mieszkankę Lublina. Pokrzywdzona zorientowała się dopiero po wyjściu nieznajomej kobiety.

Jeszcze tego samego dnia doszło do podobnego oszustwa. Tym razem w Zamościu w podobny sposób starsze małżeństwo straciło 7 tysięcy złotych.

Sprawą zajmowali się policjanci z KMP w Lublinie i Zamościu. Wsparli ich kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Policjanci wpadli na trop przestępców. Ustalili, że jest to para oszustów w wieku 53 i 59-lat, która przemieszcza się samochodem po całym kraju i zatrzymuje się hotelach. Ustalili również, że 59-latka często zakłada peruki, aby utrudnić identyfikację. Jej partnerem w przestępczym procederze jest 53-latek z województwa pomorskiego. Policjanci namierzyli parę w Kielcach. Do zatrzymania doszło gdy zaparkowali mercedesa, w centrum miasta.

Policjanci zabezpieczyli ujawnioną przy nich gotówkę w kwocie ponad 30 tys. zł. peruki, rękawiczki oraz telefony komórkowe. Para 50-latków został już tymczasowo aresztowana.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wpłynęło podziękowanie od mieszkanki Lublina, właścicielki skradzionej gotówki za zatrzymanie sprawców kradzieży. Kobieta składa w nim również wyrazy szacunku dla policjantów i ich trudnej i niebezpiecznej pracy, ale bardzo potrzebnej społeczeństwu i państwu. Swoje podziękowania skierowała do policjantów biorących udział w realizacji.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony