Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanciu uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 11.08.2020

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, sierżant sztabowy Maciej Smółka oraz starszy sierżant Michał Korczyk dzięki skutecznie przeprowadzonej interwencji uratowali życie 47-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Mężczyzna chciał targnąć się na własne życie.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek, 4.08.2020 r., tuż przed godziną 14:00. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który z uwagi na kłopoty rodzinne chce popełnić samobójstwo. Z informacji uzyskanych od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, że mężczyzna znajduje się w jednym z oświęcimskich mieszkań. Z informacji wynikało również, że z mężczyzną na linii telefonicznej jest psycholog jednego z ośrodków kryzysowych.

Informacja natychmiast została przekazana do wszystkich patrolujących miasto policjantów. Najbliżej miejsca zdarzenia znajdował się patrol w składzie Smółka i Korczyk, którzy natychmiast udali się pod wskazany adres. Kiedy mundurowi, zachowując względy bezpieczeństwa, weszli do mieszkania, w jednym z pokojów odnaleźli 37-latka, który w ręce trzymał nóż myśliwski, grożąc popełnieniem samobójstwa. Funkcjonariusze przez kilkanaście minut rozmawiali z mężczyzną, w wyniku czego 37-latek odłożył nóż i opowiedział o swoich problemach. Mundurowi na miejsce wezwali ratowników medycznych, pod których opieką mężczyzna trafił na leczenie do szpitala.

Jeśli jesteś w kryzysie, pamiętaj, czekają na Ciebie osoby gotowe pomóc. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony