Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Pomagamy i chronimy" - Zabrzańscy policjanci pilotowali pacjenta do szpitala

Data publikacji 12.08.2020

Wczoraj w nocy mundurowi z zabrzańskiej drogówki pilotowali do szpitala w Zabrzu karetkę pogotowia z ciężko chorym pacjentem. Policjanci prowadzili pilotaż od autostrady A4 w Zabrzu, jednak transport medyczny rozpoczął się aż w Krakowie. Dzięki temu, wymagający specjalistycznej pomocy medycznej pacjent, dotarł do szpitala na czas.

Wczoraj, 11.08.2020 r., w późnych godzinach nocnych, policjanci zabrzańskiej drogówki zostali wezwani do pomocy przy pilotażu karetki pogotowia ratunkowego wiozącej pacjenta do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Transport medyczny rozpoczął się w Krakowie, więc liczyła się każda chwila. W sprawnym i bezpiecznym pilotażu do szpitala pomogli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu – sierż. szt. Jacek Szyjka oraz st. post. Beniamin Hachaj. Wiedząc, że w grę wchodzi ludzkie życie, na sygnałach policjanci przepilotowali karetkę pod sam szpital, gdzie czekał już na pacjenta personel medyczny.

"Pomagamy i chronimy" - to hasło towarzyszy nam w codziennej służbie. Służbie, w której przede wszystkim chronimy życie i zdrowie mieszkańców. Często "Nawet z narażeniem życia...".

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony