Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka podczas jazdy próbnej

Data publikacji 13.08.2020

Utrata prawa jazdy i wysoka grzywna – taki finał będzie mieć najprawdopodobniej jazda próbna motocyklem kierowanym przez 24-latka z Bytomia. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i popełnił szereg wykroczeń. Ustalenie personaliów uciekiniera nie było problemem, bo policjanci zapamiętali numery rejestracyjne jednośladu.

W poniedziałek (10.08.2020 r.) po godz. 18:00 mundurowi z piekarskiej drogówki zauważyli motocyklistę wyprzedzającego samochody na podwójnej linii ciągłej. Stróże prawa dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak ten przejechał obok patrolu, o mało nie potrącając policjanta. Mundurowi pobiegli do radiowozu i ruszyli za mężczyzną, jednak po chwili stracili go z pola widzenia. Ustalenie jego personaliów nie stanowiło problemu, bowiem jeden z policjantów zapamiętał numery rejestracyjne motocykla. Kiedy stróże prawa dotarli do właściciela, wyszło na jaw, że jednoślad jest na sprzedaż i podczas ucieczki poruszał się nim potencjalny klient. Sprawcą wykroczenia okazał się mieszkaniec Bytomia. 24-latek przyznał, że to on kierował motocyklem w ramach „jazdy próbnej” i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie ma uprawnień do jazdy jednośladem.

Po analizie monitoringu miejskiego mundurowi ustalili, że 24-latek podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Oprócz utraty prawa jazdy kat. „B”, mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

(KWP w Katowicach / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.95 MB)

Powrót na górę strony