Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na gorącym uczynku usłyszał zarzuty

Data publikacji 13.08.2020

Wybił szybę i wszedł do mieszkania, skąd ukradł zegarek o wartości 20 złotych. Policjanci zatrzymali go w środku. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia, ale to nie jedyne zarzuty jakie usłyszał 25-latek.

Wczoraj rano (12.08.2020 r.) dyżurny lipnowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu w miejscowości Boguchwała. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę plądrującego mieszkanie. Okazało się, że do środka dostał się po tym, jak wybił szybę w oknie. 25-latek został zatrzymany.

Tego samego dnia dwie osoby zgłosiły uszkodzenie mienia, których, jak wynikało z relacji pokrzywdzonych, miał dopuścił się zatrzymany. Obydwa zdarzenia miały miejsce w Boguchwale. Jedno dotyczyło zniszczenia telewizora, kuchenki i piecyka, gdzie straty zostały oszacowane na kwotę 1 800zł, a drugie o wartości ok. tysiąca dotyczyło uszkodzenia instalacji elektrycznej oraz drzwi, a także okien w nowo postawionym budynku.

Mieszkaniec gm. Skępe usłyszał w sumie trzy zarzuty. Dwa za dokonane uszkodzenia mienia, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i jeden za kradzież z włamaniem, która zagrożona jest kara do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja