Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna linia produkcyjna

Data publikacji 14.08.2020

Starachowiccy policjanci zatrzymali 24-latka i zabezpieczyli ponad 300 kilogramów krajanki tytoniowej oraz blisko 100 kilogramów suszu tytoniowego. Mundurowi dotarli także do nielegalnej linii produkcyjnej. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku wstępnie oszacowano na kwotę przekraczającą 360 tysięcy złotych.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w środę w Starachowicach. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mieli podejrzenia, że 24-letni mieszkaniec miasta może posiadać nielegalną krajankę tytoniową. Przypuszczenia te potwierdziły się, kiedy w volkswagenie kierowanym przez mężczyznę mundurowi zabezpieczyli blisko 151 kg krajanki tytoniowej.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przy wsparciu Służby Celnej oddziału w Starachowicach  przeszukali pomieszczenia gospodarcze wynajmowane przez 24-latka na terenie Sandomierza. Tam natrafili na nielegalną linię produkcyjną oraz krajankę tytoniową i susz o wadze 234 kilogramów.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 311 kg poporcjowanej krajanki tytoniowej oraz 74 kilogramy suszu tytoniowego. 24-latkowi przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu nieopłaconego podatku na kwotę ponad 360 000 złotych.

Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo przed Sądem.

Opr. AK

Źródło: KPP w Starachowicach

  • zabezpieczone maszyny produkcyjne i tytoń
    zabezpieczone maszyny produkcyjne i tytoń
  • zabezpieczone maszyny produkcyjne i tytoń
    zabezpieczone maszyny produkcyjne i tytoń
Powrót na górę strony