Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 24-latka

Data publikacji 17.08.2020

W piątek wieczorem policjanci z Kościerzyny odnaleźli mężczyznę, który wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Mundurowi odnaleźli go w pustostanie na strychu i w ostatniej chwili uratowali, gdy miał zaciśnięty na szyi sznur. Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników i został przewieziony do szpitala.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, w piątek, 14.08.2020 r., tuż po godzinie 20:00 odebrali zgłoszenie o zaginięciu 24-letniego mężczyzny. W zgłoszeniu pojawiła się informacja o tym, że mężczyzna może targnąć się na swoje życie. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego kościerskiej jednostki mając rysopis zaginionego, od razu zaczęli go szukać.

Funkcjonariusze zdobyli informację, że mężczyzna może przebywać w jednym ze spalonych budynków w mieście. Mundurowi od razu pojechali pod wskazany adres i gdy tylko wysiadali z radiowozu, zauważyli na poddaszu wiszącego na sznurze mężczyznę. Policjanci natychmiast wbiegli na ostanie piętro kamienicy i po nadpalonych drewnianych belkach stropowych dotarli do niego i odcięli linę. Stróże prawa przywrócili oddech 24-latkowi. Po paru minutach mężczyzna odzyskał przytomność.

Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie zejść na parter, gdzie przekazano go załodze pogotowia. 24-latek trafił do szpitala. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji policjanci kolejny raz uratowali ludzkie życie.

(KWP w Gdańsku/js)

Powrót na górę strony