Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lipnowscy policjanci zatrzymali „wnuczkowego przestępcę” i odzyskali pieniądze

Data publikacji 17.08.2020

W czerwcu zamieszczaliśmy na stronie internetowej tekst profilaktyczny dotyczący oszustw metodą na wnuczka. Niestety doszło wtedy do udanego wyłudzenia pieniędzy, kiedy jedna z mieszkanek Lipna dała wiarę przestępcom i straciła 32 tysiące złotych. Dzięki działaniom śledczych odzyskała pieniądze, a policjanci aresztowali członka „wnuczkowej” grupy przestępczej.

Policjanci regularnie opisują działania fałszywych wnuczków, fałszywych policjantów i związanych z nimi oszustów, żeby jak najwięcej osób uchronić przed przestępcami zajmującymi się wyłudzaniem pieniędzy. Dzięki temu, w ciągu ostatnich lat, większość z podejmowanych przez oszustów prób kończy się niepowodzeniem.

Niestety działanie wymuszające na ofierze szybkie podejmowanie decyzji i gra na emocjach, jaką stosują oszuści, informując o wymyślonych kłopotach, w które popadł członek rodziny, czasem zbierają swoje żniwo.

W czerwcu na stronie internetowej lipnowskiej policji i w prasie ukazała się informacja o udanym niestety działaniu przestępców, przez które mieszkanka Lipna straciła oszczędności. Ta sprawa ma jednak szczęśliwy finał, bo lipnowskim policjantom udało się odzyskać przekazane oszustom pieniądze.
Dzięki działaniom policjantów pionu kryminalnego lipnowskiej komendy doszło do zatrzymania członka „wnuczkowej” grupy przestępczej na terenie województwa dolnośląskiego. Policjanci zabezpieczyli w sumie pieniądze w kwocie 43 tys. zł i samochody o wartości 73 tys. zł. na poczet przyszłych kar.
Zatrzymany na terenie pow. wrocławskiego 32-latek, mieszkaniec Kępna został aresztowany na trzy miesiące. Za oszustwo i udział w grupie przestępczej grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Nie wykluczone, że zarzuty w tej sprawie usłyszą także inne osoby. Mieszkanka Lipna odzyskała już pieniądze.

(KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony