Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 17.08.2020

Policjanci prowadzili poszukiwania za 94-letnią mieszkanką gminy Piaski. Kobieta pod nieuwagę rodziny wyszła z mieszkania i ślad po niej zaginął. Do poszukiwań użyto helikoptera, dronu a także policyjnego psa służbowego. Następnego dnia rano starsza kobieta została odnaleziona przez piaseckich policjantów. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało.

W miniony piątek około godz. 22:00 dyżurny świdnickiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 94-letniej mieszkanki gminy Piask. Jak wynikało ze zgłoszenia rodziny, kobieta cierpiąca na demencję około godz. 19:00 pod nieuwagę domowników wyszła z mieszkania i nie wiadomo gdzie obecnie przebywa.

Natychmiast został wszczęty alarm dla policjantów. Mundurowi rozpoczęli akcję poszukiwawczą, do której włączyły się służby państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej, policyjny pies tropiący oraz mieszkańcy. Ponadto do poszukiwań zaangażowany został helikopter z kamerą termowizyjną Straży Granicznej oraz dron Straży Pożarnej.

Poszukiwania trwały przez całą noc. O zaginięciu powiadomione zostały także sąsiadujące jednostki Policji. Następnego dnia, po godz. 6:00 zaginiona 94-latka została odnaleziona przez piasecki patrol Policji. Kobieta zdezorientowana ale bez zagrożenia dla jej życia i zdrowia trafiła do szpitala.

Powrót na górę strony