Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fordońscy dzielnicowi w trosce o podróżujących komunikacją miejską

Data publikacji 17.08.2020

Dzisiaj, tj. 17 sierpnia br.od rana na przystankach oraz w autobusach i tramwajach można było spotkać policjantów, którzy sprawdzali, czy pasażerowie noszą maseczki ochronne. Funkcjonariusze przypominali, że noszenie maseczek nadal jest obowiązkowe.

Mundurowi przypominali podróżującym mieszkańcom Fordonu i nie tylko, o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, a związanych ze zwalczaniem koronawirusa.

Funkcjonariusze tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa w tramwaju i w autobusie. Za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny w wysokości 500 zł, a nawet kara nałożona przez sanepid w drodze decyzji administracyjnej nawet do 30 tys. zł.

Pasażerowie często byli zdziwieni kontrolą. Żartowali, że teraz zamiast hasła "bilety do kontroli" będzie obowiązywało nowe: "maseczki do kontroli"

(KWP w Bydgoszczy / mg)

  • policjanci wchodzą do tramwaju w ramach sprawdzenia obowiązku zakrywania ust i nosa w komunikacji publicznej
  • policjanci na przystanku tramwajowym w ramach sprawdzenia obowiązku zakrywania ust i nosa w komunikacji publicznej
  • policjanci stoją na przystanku tramwajowym w ramach sprawdzenia obowiązku zakrywania ust i nosa w komunikacji publicznej
Powrót na górę strony