Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na sygnałach, w poślizgu i w deszczu - policjanci z drogówki ćwiczyli na torze wyścigowym

Data publikacji 18.08.2020

Poślizgi, hamowanie na mokrej nawierzchni czy kontrola samochodu tracącego przyczepność - tak policjanci z opolskiej drogówki doskonalili swoje umiejętności. Technikę jazdy i najtrudniejsze manewry ćwiczyli na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Jak podkreślają sami funkcjonariusze, jazda "na sygnałach" zawsze wiąże się z ryzykiem i wymaga najwyższych umiejętności.

Szkolenie zorganizował Wydział Ruchu Drogowego KWP w Opolu we współpracy z Wydziałem Kadr i Szkolenia KWP w Opolu. Dedykowane było policjantom drogówki, no co dzień pełniącym służbę z wykorzystaniem pojazdów uprzywilejowanych. Tym razem swoje umiejętności mogło podnieść 16 policjantów ze wszystkich komend naszego województwa.

Na specjalnie przygotowanym torze SIlesia Ring w Kamieniu Śląskim funkcjonariusze mogli ćwiczyć najbardziej ryzykowne elementy jazdy. To między innymi poślizgi, hamowania na mokrej nawierzchni czy kontrola samochodu tracącego przyczepność. Jak podkreślają sami funkcjonariusze, jazda z wykorzystaniem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, jest zawsze narażona na większe ryzyko. Dzięki takim szkoleniom, policjanci mogą doskonalić techniki przydatne w sytuacjach szczególnie niebezpiecznych lub trudnych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.78 MB)

Powrót na górę strony