Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania znad morza dla śląskich policjantów

Data publikacji 18.08.2020

Kilkudziesięciu policjantów z katowickiego oddziału prewencji, a także częstochowskiego i bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji pełniło w ostatnim czasie służbę w nadmorskich miejscowościach. Wszystko po to, by mieszkańcy i turyści czuli się bezpiecznie oraz mogli korzystać z uroków lata. Jednak na pomoc śląskich policjantów można było liczyć również w tak przyziemnych sprawach, jak wymiana akumulatora czy koła w samochodzie...

St. sierż. Damian Lipiński z katowickiego oddziału prewencji i jego kolega z patrolu – sierż. Paweł Zgieb z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie dwukrotnie pomogli kierowcom, których spotkały na drodze nieprzyjemne sytuacje.

Pierwsza z nich miała miejsce na początku sierpnia, w Pobierowie. Stróże prawa użyczyli kierowcy kabli rozruchowych, które miały pomóc uruchomić silnik, jednak to nie pomogło. Kiedy mundurowi zdiagnozowali usterkę i okazało się, że potrzebny jest nowy akumulator, razem z właścicielem samochodu pojechali na pobliską stację benzynową. Tam pomogli wybrać odpowiedni, a później zamontowali go w samochodzie mężczyzny, dzięki czemu rodzina mogła kontynuować podróż.

Kilka dni później, w tej samej miejscowości doszło do kolizji z udziałem nietrzeźwego kierowcy. W wyniku zdarzenia, uszkodzeniu uległo koło w samochodzie poszkodowanego w stłuczce. Zarówno on, jak i jego partnerka byli w podeszłym wieku i nie poradziliby sobie z usterką. I tym razem z pomocą ruszyli policjanci, którzy sprawnie poradzili sobie z wymianą koła.

Jako wyraz wdzięczności za okazaną pomoc, do Komisariatu Policji w Rewalu wpłynęły podziękowania dla śląskich policjantów.

Powrót na górę strony