Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze uratowali życie 40-latka

Data publikacji 19.08.2020

Każdy dzień w policyjnej służbie przynosi inne wyzwania. Tam, gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc, najczęściej jako pierwsi docierają funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tak było i tym razem. Sierżanci Szymon Kaśków i Damian Kozioł uratowali życie 40-latka, który najprawdopodobniej zamierzał skoczyć z mostu.

Kilka dni temu tuż po godzinie 23:00 do oficera dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Cała ta sytuacja miała się dziać na moście w Brzegu, nad rzeką Odrą.

We wskazane miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali dwie osoby, 40-latka, który stał na moście za barierkami i zgłaszającą, która trzymała desperata za ubrania.

Policjanci natychmiast zaczęli uspokajać mężczyznę i próbowali namówić, żeby zszedł za barierki. 40-latek był zdenerwowany i roztrzęsiony. Odgrażał się, że skoczy jeśli funkcjonariusze do niego podejdą. Sierżanci Szymon Kaśków i Damian Kozioł cały czas obserwując sytuację, wykorzystali moment gdy 40-latek był zaabsorbowany gwałtowną rozmową z osobą zgłaszającą.  Wtedy policjanci podbiegli do niego i wciągnęli na chodnik.

Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy cała sytuacja zakończyła się dobrze, a mężczyźnie nic się nie stało.

(KWP w Opolu/js)

Powrót na górę strony