Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty nieodpowiedniego postępowania z odpadami usłyszał mężczyzna zatrzymany przez policjantów strzelińskiej komendy

Data publikacji 19.08.2020

Policjanci ze strzelińskiej komendy wczoraj zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za nieodpowiednie postępowanie z odpadami. Próbując nielegalnie wysypać z naczepy głównie odpady plastikowe na pole uprawne, jego auto osunęło się do rowu. Teraz sprawcy grozi do 5 lat kary pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie jako pierwsi dotarli na miejsce i zatrzymali mężczyznę, mieszkańca powiatu wrocławskiego, podejrzanego o przestępstwo. Kierowca przyjechał na pole znajdujące się w obrębie miejscowości Piotrowice w gm. Strzelin i wysypał na nim odpady w postaci zmielonego plastiku oraz metalu. Jednak podczas wykonywania tej czynności, w wyniku niezachowania środków ostrożności, ciągnik siodłowy wraz z naczepą osunął się do rowu, co spowodowało wywrócenie całego składu.

Policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia wspólnie z pracownikami Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie oraz biegłym sądowym z zakresu ochrony środowiska.

Policjanci wyjaśniają okoliczności całej sprawy i sprawdzają czy zatrzymany nie miał na swoim konice innych nielegalnych wysypisk śmieci. Mężczyźnie może teraz grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Strzelinie
mł. asp. Łukasz Porębki
tel. 603 765 940


 


 


 

  • Na zdjęciu przewrócony na bok ciągnik siodłowy wraz z naczepą który osunął się do rowu, co spowodowało wywrócenie całego składu - widok z tyłu.
  • Na zdjęciu na pierwszym planie nielegalnie  wysypane odpady na polu, w tle ciągnik siodłowy wraz z naczepą, który osunął się do rowu.
  • Na zdjęciu przewrócony na bok ciągnik siodłowy wraz z naczepą który osunął się do rowu, co spowodowało wywrócenie całego składu - widok z przodu.

Opis filmu: Na filmie przedstawiony jest ciągnik siodłowy wraz z naczepą, który osunął się do rowu, co spowodowało wywrócenie całego składu i wysypane nielegalnie śmieci

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.34 MB)

Powrót na górę strony