Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z ogromnym sercem do pomagania

Data publikacji 20.08.2020

Gorzowska policjantka, sierż. szt. Monika Brojecka, uwielbia pomagać innym. Chętnie angażuje się w zbiórki, aukcje czy inne działania charytatywne. I wychodzi jej to bardzo dobrze. Ponownie zbiera plastikowe nakrętki, których ma już ponad tonę. Będą dla Oli, małej wojowniczki, która ma dopiero kilka miesięcy. Czas ucieka, a chore serce trzeba zoperować jak najszybciej.

Gorzowska policjantka, sierżant sztabowy Monika Brojecka ma ogromną chęć do pomagania. Wiedzą to jej koledzy i koleżanki. Bo nie sposób nie zauważyć jej zaangażowania, nie tylko w pracy, ale również poza nią. Monika jest typem społecznika, który cieszy się, gdy może pomóc innym. Bierze udział w różnych charytatywnych przedsięwzięciach. Potrafi zjednoczyć wiele osób, by pomoc dotarła do potrzebujących. W lipcu przekazała aż 1,5 tony nakrętek dla chorej na raka Zuzi ►

Choć brakowało już miejsca na zebrane nakrętki, z uśmiechem na ustach stwierdziła, że to nadal za mało. Wiedziała, że za chwile ruszy z pomocą dla kolejnej osoby. Słowa dotrzymała i zrobiła tak, jak zapowiadała. W niespełna miesiąc zebrała już tonę nakrętek. I liczy na więcej, bo chora Ola potrzebuje pilnej pomocy. Policjantka jest z rodzicami w kontakcie. Wie, że trzeba działać szybko. Mała wojowniczka niedawno skończyła pół roku. Ola ma wadę serca i jedyną pomocą dla niej jest operacja. Zbiórka na nią wciąż trwa, a czas ucieka. Do pełni szczęścia jeszcze trochę brakuje. Jak piszą bliscy „Jako rodzice wiemy, że nie mamy dnia, ani nawet minuty do stracenia w walce o Oleńkę! Nasze maleństwo niedawno skończyło zaledwie pół roczku, a patrząc na nią, zadajemy sobie cały czas pytanie, dlaczego musi tak cierpieć... Wada serca, z którą przyszła na świat jest dla niej śmiertelnie niebezpieczna”.

Policjantka wciąż czeka na nakrętki. Można je do września zostawić w Komisariacie I Policji przy ul. Zygalskiego w Gorzowie Wielkopolskim Monika do pomocy zaangażowała swoich bliskich, znajomych, kolegów z pracy czy zupełnie obce osoby z innych regionów. Gorzów Wlkp., Strzelce Krajeńskie, Słubice, Kostrzyn nad Odrą to tylko niektóre miejsca, w których także trwa zbiórka. Policjantka doskonale wie, że może to uratować życie Oleńki. Trzymamy kciuki za małą wojowniczkę!

Link do zbiórki ►

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • Gorzowska policjantka sierżant sztabowy Monika Brojecka w tle zebrane nakrętki w foliowych workach
  • Gorzowska policjantka sierżant sztabowy Monika Brojecka
  • Gorzowska policjantka sierżant sztabowy Monika Brojecka
  • mała Ola, dla której zbierane są nakrętki
  • mała Ola, dla której zbierane są nakrętki
  • mała Ola, dla której zbierane są nakrętki
Powrót na górę strony