Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca brutalnego napadu zatrzymany

Data publikacji 21.08.2020

Do 12 lat więzienia może grozić 21-letniemu mieszkańcowi Lublina. Mężczyzna napadł na klatce schodowej 63-letnią kobietę. Sprawca podduszając pokrzywdzoną okradł ją z biżuterii wartej ponad 30 tys. złotych. Został ustalony przez kryminalnych z komisariatu VII i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W dynamicznym zatrzymaniu niebezpiecznego mężczyzny uczestniczyli policyjni kontrterroryści z KWP w Lublinie.

Do napadu na 63-letnia mieszkankę Lublina doszło na początku sierpnia w dzielnicy Czuby. Pokrzywdzona została zaatakowana na klatce schodowej, tuż przed wejściem do mieszkania. Młody mężczyzna brutalnie zaczął ją podduszać, po czym okradł ją z biżuterii. Pokrzywdzona wartość strat oszacowała na kwotę ponad 30 tys. złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z VII komisariatu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Działania operacyjne bardzo szybko przyniosły efekty. Funkcjonariusze ustalili, że za napadem stoi 21-letni mieszkaniec Lublina. Jak się okazało, sprawca w przeszłości był wielokrotnie notowany m.in. za rozbój, pobicie, włamania, uszkodzenie ciała oraz przestępstwa narkotykowe. W związku z informacją, iż może być niebezpieczny, w zatrzymanie zaangażowano policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego KWP w Lublinie. 21-latek wpadł podczas dynamicznego zatrzymania na jednym ze skrzyżowań.

Mężczyzna dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

(KWP w lublinie / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.97 MB)

Powrót na górę strony