Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzina zaginionego chłopca podziękowała policjantom z Ostrołęki za przeprowadzoną akcję poszukiwawczą

Data publikacji 24.08.2020

"…wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i bezzwłoczne podjęcie działań. Z całego serca dziękujemy za sprawnie i pomyślnie przeprowadzoną akcję poszukiwawczą…" - to fragment podziękowań, jakie wpłynęły do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce od rodziny 12-latka, który zaginął w miniony wtorek. W trosce o bezpieczeństwo chłopca w ostrołęckiej jednostce zdecydowano o wprowadzeniu alarmu. Dzięki temu w działania poszukiwawcze włączyli się także policjanci będący poza służbą, którzy przyjechali do jednostki ze swoich domów.

W miniony wtorek do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja dotycząca zaginięcia 12-latka. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci błyskawicznie rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Wszystkie patrole zarówno umundurowane, jak i operacyjne „przeczesywały” ulice Ostrołęki. W ciągu zaledwie kilku minut komunikat o zaginięciu został opublikowany na stronie internetowej i portali społecznościowych ostrołęckiej komendy. Informacja została przesłana także do lokalnych mediów oraz korporacji taksówkarskich.

W trosce o bezpieczeństwo chłopca i mając na uwadze zapadający zmrok, zdecydowano się na wprowadzenie w ostrołęckiej komendzie alarmu, w wyniku którego policjanci, którzy byli po pracy, także włączyli się w akcję poszukiwawczą. Tuż przed godz. 20 poszukiwania zakończyły się sukcesem, a chłopiec bezpiecznie wrócił do domu.

Działania policjantów, którzy brali udział w poszukiwaniach, zostały docenione przez rodzinę zaginionego chłopca, która przekazała pamiątkową tabliczkę z wyrazami wdzięczności za sprawnie przeprowadzoną akcję poszukiwawczą.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony