Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za nękanie i groźby wobec byłej partnerki

Data publikacji 24.08.2020

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez policjantów z powiatu jeleniogórskiego. Podejrzany uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz groził jej pozbawieniem życia. 42-latek próbował również podpalić budynek, w którym mieszkała, rzucając w niego słoikiem z łatwopalnym płynem. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o uporczywe nękanie byłej partnerki, groźby karalne oraz próbę podpalenia budynku, w którym mieszkała.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od lipca br. nękał i groził swojej byłej partnerce. Za te przestępstwa prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze objął go dozorem policyjnym oraz wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Podejrzany jednak nie respektował orzeczonych środków prawnych i nadal nachodził kobietę, groził jej, a także uporczywie o różnych porach dnia i nocy nękał SMS-ami. Ponadto 21 sierpnia br. mężczyzna próbował podpalić budynek, w którym mieszkała pokrzywdzona, rzucając w niego łatwopalną cieczą.

Został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu, a następnego dnia na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze sąd został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony