Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy namierzony przez policjantów z grupy Speed

Data publikacji 25.08.2020

Policjanci oleskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego kierowcę audi. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem 111 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący stracił prawo jazdy.

W poniedziałek, 24 sierpnia br., około godz.14:00 w miejscowości Turza, policjanci ruchu drogowego patrolujący krajową „czterdziestkę szóstkę” nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, zatrzymali do kontroli drogowej audi. 58-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał samochodem z prędkością 111 km/h.

Za to wykroczenie drogowe policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem o wartości 400 złotowych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

(KWP w Opolu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.91 MB)

Powrót na górę strony