Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9-latek dał przykład wzorowego zachowania

Data publikacji 25.08.2020

Przykład wzorowej postawy i bezinteresownej pomocy dał 9-letni Kacper. Młody człowiek, widząc na trawniku leżącego mężczyznę, nie był obojętny i zadzwonił pod numer alarmowy. To dzięki reakcji ucznia trzeciej klasy podstawówki możliwa była pomoc ze strony służb mundurowych. Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Robert Klimek oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sławą Umińską – Duraj podziękowali dzielnemu chłopcu, za jego reakcję i opanowanie w tak nietypowej sytuacji.

15 sierpnia br. policjanci interweniowali na ul. Andersa, gdzie na trawniku leżał mężczyzna potrzebujący pomocy. Służby wezwał 9-letni chłopiec, uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej, który wybrał na telefonie numer 112, a następnie podczas rozmowy przedstawił całą sytuację dyspozytorowi. Kacper, bo tak na imię ma młody bohater, przekazał precyzyjne informacje o miejscu, gdzie się znajduje i stanu zdrowia leżącej osoby. Następnie poczekał na przyjazd policjantów z piekarskiej komendy. Na miejsce szybko dotarli stróże prawa. Mundurowi ustalili, że leżący na trawie 50-latek był nietrzeźwy, a wcześniej stracił równowagę i się przewrócił. Na szczęście los mężczyzny nie był obojętny chłopcu, a dzięki jego reakcji trafił on pod odpowiednią opiekę. Reakcja 9-letniego Kacpra jest przykładem wzorowej postawy obywatelskiej. Mimo młodego wieku chłopiec nie pozostał obojętny na los drugiego człowieka, tylko odpowiedzialnie powiadomił służby. 

Dzisiaj w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, szef miejscowych mundurowych spotkał się Kacprem oraz jego mamą. Udział w spotkaniu wzięła również Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska – Duraj. Komendant wraz z Panią Prezydent zgodnie podkreślili, że postawa 9-latka jest godna naśladowania, szczególnie gdy zwrócimy uwagę na fakt, że w pobliżu, gdzie leżał mężczyzna potrzebujący pomocy, przechodziły osoby dorosłe, jednak one nie zareagowały. Przykład dorosłym musiał dać 9-letni chłopiec...

Kacper za swoją postawę otrzymał list gratulacyjny oraz pamiątkowe prezenty. Pisemne podziękowania odebrała także mama chłopca, która z pewnością jest dumna z postawy syna. Na zakończenie spotkania piekarscy policjanci przygotowali dla wyjątkowego gościa niespodziankę, jaką było zwiedzanie miejsca ich codziennej służby. Chłopiec mógł zobaczyć m.in. stanowisko dowodzenia oraz miejsce dla osób zatrzymanych. Nie zabrakło również policyjnego sprzętu.

(KWP w Katowicach / kp)

  • Na zdjęciu chłopiec z mamą oraz Komendant i Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie
  • Na zdjęciu chłopiec z mamą oraz Komendant i Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie
  • Na zdjęciu chłopiec z mamą oraz Komendant i Pani Prezydent Miasta Piekary Śląskie
  • Na zdjęciu chłopiec pozujący do  zdjęcia, trzyma maskotkę oraz torbę z upominkami
  • Chłopiec z mamą podczas zwiedzania komendy
  • Na zdjęciu chłopiec z mamą oraz Komendant i Pani Prezydent
Powrót na górę strony