Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na wieczną służbę odszedł nasz kolega - nadkomisarz Remigiusz Maszak

Data publikacji 26.08.2020

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 sierpnia 2020 po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz Kolega i Przyjaciel nadkomisarz Remigiusz Maszak - dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Miał 44 lata. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, kierownictwa oraz policjantów i pracowników dolnośląskiej Policji składamy rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym kondolencje, wyrazy żalu i współczucia z powodu śmierci. Trudno jest żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Łączymy się z pogrążoną w bólu rodziną.

W dniu 23 sierpnia 2020 roku w wieku 44 lat zmarł nasz Kolega, Przyjaciel, Policjant Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu nadkom. Remigiusz Maszak. Remek w szeregi Policji wstąpił 3 czerwca 1998 roku. Pełnił służbę między innymi w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie, Komisariacie Policji Wrocław Ołbin, Komendzie Powiatowej Policji w Oławie a od 2013 roku w Sztabie Policji KWP we Wrocławiu. Swoje obowiązki pełnił z ogromną rzetelnością i zaangażowaniem. Był bardzo otwarty na potrzeby ludzi, udzielał się społecznie jako Kurator.

W swoim przedwcześnie zakończonym życiu dał się poznać jako odpowiedzialny, profesjonalny i sumienny funkcjonariusz, a przede wszystkim jako honorowy i prawy człowiek. Na zawsze Remek w naszych sercach pozostanie ciepłym, uśmiechniętym, przyjacielskim, życzliwym i wspaniałym kolegą, a także znakomitym towarzyszem na służbie. Pomimo swojej choroby Remek nie poddawał się, a w chwilach gdy jego stan zdrowia na to pozwalał, wracał do służby. Był zawsze pomocny i gotowy z każdym porozmawiać. W różnych sytuacjach można było na niego liczyć.

Remek odszedł od nas po długiej chorobie, na zawsze pozostawiając rodzinę i przyjaciół w rozpaczy, a nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim żalu.

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu oraz kierownictwo, policjanci i pracownicy dolnośląskiej Policji łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną, składając kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

Zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się 31 sierpnia 2020 roku o godzinie 11:00 w Oławie.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony