Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 28.08.2023

Nasz Kolega sierżant Jacek Kornecki zginął na służbie 26 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

SIERŻANT JACEKSierżant Jacek Kornecki KORNECKI
ur. 1972 r. - zm. 1997 r.
Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Gdańsku

Służbę w Policji rozpoczął 16 października 1993 r., na stanowisku aplikanta plutonu prewencji Kompanii Prewencji Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W 1994 r. odbył kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Następnie ukończył kurs z zakresu samoobrony, taktyki i technik interwencji policyjnej.

W okresie czteroletniej służby pracował kolejno na stanowiskach policjanta i starszego policjanta plutonu prewencji Kompanii Prewencji Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a następnie od 1997 r., jako starszy policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Gdańsku.

Sierżant Jacek Kornecki był dobrym i skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany i sumienny, rzetelnie wywiązywał się z powierzonych zadań służbowych. Za zaangażowanie i osiągnięcia w służbie był wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

W dniu 28 sierpnia 1997 r., w trakcie pełnienia służby, podczas wykonywania czynności związanych z zabezpieczeniem niesprawnego pojazdu ciężarowego, został potrącony przez inny pojazd. W wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia.

(KGP/js)

Powrót na górę strony