Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk: Poszukiwani listami gończymi zatrzymani

Trzej mężczyźni poszukiwani listami gończymi przez prokuratury na terenie całego kraju, głównie za żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot skradzionych samochodów zostali zarrzymani 22.11 w godzinach wieczornych przez policjantów z Gdyni wspólnie z funkcjonariuszami z KWP.

Mężczyźni od 2000 roku na terenie całej Polski, wykorzystując uzyskane informacje o skradzionych samochodach, wyłudzali haracze za rzekomy zwrot samochodów. Sprawcy dzwonili do osób, którym skradziono samochody i podawali szczegółowe dane dotyczące samochodu, np. numer rejestracyjny, numer dowodu rejestracyjnego. Osoby poszkodowane, chcąc odzyskać auto, godziły się na zapłatę określonej sumy pieniędzy, od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, jednak nie odzyskiwały samochodu. Po udanym wyłudzeniu mężczyźni zmieniali miejsce swojego pobytu, co utrudniało policjantom ich zatrzymanie.

Wczoraj sprawcy zostali zatrzymani podczas dynamicznej akcji przez policjantów antyterrorystów KWP. Zatrzymani mężczyźni to: 29-letni Jacek B., 31-letni Jerzy G. i 29-letni Piotr W., wszyscy z Gdańska. Podejrzewani są również o to, że ostatnio dokonali kradzieży trzech samochodów: dwóch VW Passatów i Peugeota 307 z terenu Gdyni, za które również usiłowali wymusić haracze. Podczas przeszukania mieszkania w Gdyni, w którym ich zatrzymano, policjanci znaleźli: zapiski ze szczegółowymi danymi o skradzionych samochodach, m.in. z Wieliczki, Torunia i Koła, laptopa oraz 11 telefonów komórkowych.

Policjanci podejrzewają, że zatrzymani mężczyźni stanowili trzon grupy przestępczej, która zajmowała się wymuszaniem okupów za skradzione samochody. Zatrzymanych osadzono w KMP w Gdyni. Dzisiaj będą przesłuchiwani. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań do tej sprawy.

Powrót na górę strony
Polska Policja