Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas wypoczynku w Chorwacji otwocki policjant uratował ludzkie życie

Data publikacji 27.08.2020

Prawdziwym męstwem i ofiarnością wykazał się starszy sierżant Maciej Kąkol, policjant z Otwocka, który podczas urlopu w Chorwacji, wspólnie ze znajomym, brał udział w ratowaniu ludzkiego życia. Policjant ruszył na ratunek mężczyźnie, który spadł z rusztowania rażony przez prąd podczas prac remontowych.

Nie tylko w czasie służby policjanci realizują słowa roty policyjnej przysięgi. Zdarzają się też chwile policyjnych interwencji również w czasie wolnym, a także podczas urlopowych wyjazdów. Tym razem nie było to zatrzymanie przestępcy, a ratowanie ludzkiego życia w obliczu nagłego zdarzenia.

Starszy sierżant Maciej Kąkol był na rodzinnych wczasach w Chorwacji. Podczas pobytu znalazł się w sytuacji, w której od jego umiejętności praktycznych udzielania pierwszej pomocy, zależało życie starszego Chorwata.

W trakcie wieczornego spaceru ze znajomymi usłyszał huk, a kiedy spojrzał w miejsce, skąd dochodził, zobaczył starszego mężczyznę, który leżał pod rusztowaniem. Był nieprzytomny.

Maciej Kąkol podbiegł do niego ze swoim znajomym, sprawdził puls, jednak nie wyczuł oddechu. Przystąpił do pośredniego masażu serca. Po chwili wrócił oddech.

Policjant wspólnie ze znajomym czuwali przy poszkodowanym do czasu przyjazdu służb. Z uzyskanych później informacji dowiedzieli się, że doznał złamań i poparzeń w wyniku porażenia prądem.

Nasz policjant od początku do końca zachował zimną krew. Zachował się jak prawdziwy bohater, pokazał, że policyjne motto „Pomagamy i Chronimy” jest mu bardzo bliskie.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony