Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XIX Turniej Służb Mundurowych w Szachach rozstrzygnięty

Data publikacji 31.08.2020

Już po raz dziewiętnasty, funkcjonariusze różnych służb zmagali się w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Do rywalizacji stanęło 35 funkcjonariuszy z całej Polski. Najlepszym szachistą reprezentującym Policję okazał się Dariusz Cyra z Komendy Stołecznej Policji. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.

Przez 6 dni (25 - 30 sierpnia br.), 35 zawodników reprezentujących Policję, Wojsko Polskie, Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Służbę Celno-Skarbową oraz Straż Pożarną, rywalizowało ze sobą o miano Mistrza Polski Służb Mundurowych w Szachach. Po zsumowaniu wyników z 9 rund zwycięzcą turnieju został Mateusz Tustanowski - reprezentant Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbcu. Drugie miejsce zajął Robert Tustanowski również z OSP Wierzbiec, a trzecie Adam Łukasik z Zakładu Karnego w Siedlcach.

Najlepsi szachiści z rąk przedstawicieli resortów oraz Burmistrza Głuchołaz odebrali puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe.

Najlepszemu policjantowi Dariuszowi Cyra z Komendy Stołecznej Policji, puchar ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu wręczył Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Edward Flaga. Funkcjonariusz indywidualnie zajął 4 miejsce. Drużynowo nasza reprezentacja uplasowała się na 5 pozycji.

Organizatorem konkursu od 19 lat jest gmina Głuchołazy, która w ten sposób promuje atrakcje turystyczne Gór Opawskich wśród służb mundurowych. Nad sprawnym przebiegiem XIX Indywidualnych MP Służb Mundurowych w Szachach czuwał odpowiedzialny za organizację kierownik mistrzostw, a tym samym przedstawiciel Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach - Ryszard Kowal oraz sędzia główny - Jacek Matlak (sędzia klasy międzynarodowej), który sędziuje te zawody od pierwszej edycji.

Turniej objęty był honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Obrony Narodowej, Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Opolu / kp)

  • Przedstawiciel Straży Pożarnej siedzi przy stoliku z szachami
  • Rozpoczęcie turnieju szachowego, zawodnicy siedzą przy stolikach
  • Najlepszy policjant z Komendantem z Nysy po wręczeniu pucharu
  • Na zdjęciu burmistrz z Głuchołaz wraz z pracownikiem urzędu i jednym z nagrodzonych zawodników turnieju
  • Na zdjęciu przedstawiciel Straży Pożarnej z nagrodzonym uczestnikiem turnieju
  • Na zdjęciu nagrodzony policjant z przedstawicielką służby
  • Na zdjęciu przedstawiciel służb mundurowych wręcza nagrodę uczestnikowi turnieju
  • Na zdjęciu puchary do wręczenia
Powrót na górę strony