Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem dla 11-letniej Ewy

Data publikacji 03.09.2020

Szczytny cel przyciągnął przed budynek łęczyckiej komendy Policji 23 darczyńców. Funkcjonariusze policji, straży miejskiej, służby więziennej oraz mieszkańcy naszego powiatu wcielając się w rolę krwiodawców oddali po 450 ml życiodajnego płynu. W ten sposób łączymy się z naszym kolegą z Bełchatowa w walce o zdrowie jego 11-letniej córeczki. Dziękujemy, że byliście z nami.

3 września 2020 roku po raz kolejny przed siedzibą łęczyckich stróżów prawa zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi z RCKiK w Łodzi. Tym razem policjanci wraz z klubem HDK PCK ”Strażak” przy OSP w Łęczycy odpowiedzieli na apel funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Jego 11-letnia córeczka zmaga się z chorobą i potrzebuje krwi 0RH+. Dlatego chcąc pomóc naszemu koledze w walce o jej zdrowie dzieliliśmy się tym co najcenniejsze. W tak szczytny cel włączyli się również funkcjonariusze straży miejskiej, służby więziennej oraz mieszkańcy powiatu. Tutaj chcąc zachęcić do kontynuowania niesienia pomocy pracownicy Wydziału Kadr i Szkolenia KPP w Łęczycy na przygotowanym stanowisku, wspierania przez policjantów zachęcali do wstąpienia w szeregi niebieskiej formacji. Poza dokumentacją wymaganą od przyszłego kandydata, nie zabrakło informacji dotyczących procesu rekrutacji.

Podczas czterogodzinnej akcji do ambulansu zgłosiło się 23 krwiodwaców, z czego krew oddało 21. Łącznie zebraliśmy blisko 10 litrów krwi, która trafi do 11-letniej dziewczynki.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji krwiodawstwa dla Ewy: Ewa Kobylińska, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Łodzi przy ulicy Spornej, Oddział Pediatrii, Onkologii i Hematologii. Dziewczynka potrzebuje grupy krwi 0RH+. Osoby, które chcą pomóc, a mają inną grupę krwi, również mogą zgłaszać się do punków krwiodawstwa. Krew jest potrzebna dla ratowania życia.

(KWP w Łodzi / mw)

  • krwiodawcy siedzą na fotelach w ambulansie, którego obsługa prowadzi pobór krwi">
  • krwiodawcy siedzą na fotelach w ambulansie, którego obsługa prowadzi pobór krwi">
  • mężczyzna siedzi na fotelu w ambulansie i oddaje krew">
  • mężczyzna siedzi na fotelu w ambulansie i oddaje krew">
  • mężczyzna siedzi na fotelu w ambulansie i oddaje krew">
Powrót na górę strony