Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jesteśmy dla Was – wyjątkowe podziękowanie dla policjantów

Data publikacji 03.09.2020

Do zielonogórskiej komendy wpłynął list od mieszkanki miasta, która dziękuje kryminalnym z Komisariatu II Policji za odnalezienie skradzionego roweru jej syna. Policjanci odnaleźli rower, a potem odnaleźli również pokrzywdzoną, która jeszcze nie zdążyła zgłosić kradzieży. Jest nam zawsze bardzo miło, gdy ciężka służba zostaje doceniona, a takie podziękowania są dla policjantów najlepszą motywacją do pracy.

Jak wielokrotnie pisaliśmy, policjanci wykonując swoje codzienne zadania nie oczekują specjalnych podziękowań. Nie mniej jednak jest nam bardzo miło jeśli ktoś doceni i zauważy pracę policjantów. Zakres działań jakie codziennie podejmują policjanci jest bardzo szeroki. Zapobieganie przestępstwom i ściganie sprawców to jedno z głównych zadań, ale również dbanie o porządek publiczny czy niesienie pomocy w różnych trudnych sytuacjach. Kilka dni temu zielonogórscy policjanci odzyskali kilka rowerów, które zostały skradzione na terenie miasta oraz zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za te przestępstwa. Jeden z rowerów odzyskanych przez policjantów nie był zgłoszony jako skradziony. Jednak podejrzany przyznał się kryminalnym, w którym bloku dopuścił się kradzieży. Policjanci wiedząc, że rower jest z pewnością cenny dla właściciela postanowili odnaleźć osobę, której jednoślad skradziono. Pytali mieszkańców bloku odwiedzając po kolei mieszkania. Jakież było zdziwienie właścicielki, która otworzyła drzwi i usłyszała pytanie o skradziony rower, a potem dowiedziała się, że został odnaleziony przez policjantów.

Jest nam zawsze bardzo miło, że ktoś zauważa wysiłek policjantów, a dodatkowo poświęci kilka minut na napisanie podziękowań – takich jak te sympatyczne słowa napisane odręcznie przez wdzięczną Zielonogórzankę. Bardzo dziękujemy!

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / mk)

Powrót na górę strony