Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Honorowi dawcy oddali krew dla potrzebujących

Data publikacji 04.09.2020

Honorowi dawcy z klubu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oddali krew dla potrzebujących. 21 osób oddało łącznie blisko 10 litrów tego cennego leku. Kolejna w tym roku akcja została przeprowadzona w pomieszczeniach klubu przy pl. Muzealnym 16. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewnił personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża.

3 września 2020 roku w godzinach od 8.30 do 12.30 chętne osoby oddawały krew dla najbardziej potrzebujących. Do akcji zaproszeni zostali koledzy z Dolnośląskiej Sekcji IPA oraz Stowarzyszenia Komendantów Policji Polskiej.

Funkcjonariusze oraz pracownicy Policji oddają krew nie tylko podczas akcji organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWP we Wrocławiu, ale również podczas innych akcji, w tym również na hasło „Ratunek”. Cyklicznie zgłaszają się również w tym celu w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dawcy, którzy oddali krew i spełnili wymogi regulaminowe mieli możliwość otrzymania IDENTYFIKACYJNEJ KARTY GRUPY KRWI – jedynego wiarygodnego dokumentu (oprócz legitymacji HDK) potwierdzającego grupę krwi jej właściciela.

(KWP we Wrocławiu / mk)

  • Na zdjęciu dwie kobiety i jeden mężczyzna znajdujący się na specjalnych fotelach podczas oddawania krwi.
  • Na zdjęciu dwie kobiety i jeden mężczyzna znajdujący się na specjalnych fotelach podczas oddawania krwi.
  • Na zdjęciu pakiet do przechowywania krwi znajdujący się na urządzeniu służącym do pomiaru ilości przepływającej krwi.
  • Policjant siedzący na specjalistycznym fotelu podczas oddawania krwi.
  • Na zdjęciu pielęgniarka pobierająca krew od policjanta oraz dwie inne osoby znajdujące się na fotelach do pobierania krwi.
Powrót na górę strony